این وبلاگ شخصی حاوی مطالب محمد مهدی شیرمحمدی است. بنده هيچ نام کاربري در شبکه اجتماعی ندارم.
کتاب "شبکه های سنسور بیسیم" در همدان تالیف شد

محمد مهدی شیرمحمدی شبکه سنسور بیسیم

همدان - خبرگزاری مهر: کتاب "شبکه های سنسور بیسیم" توسط اعضای هیئت علمی گروه آموزشی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی همدان تألیف شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب "شبکه های سنسور بیسیم" به همت محمدمهدی شیرمحمدی و مصطفی چهاردولی از اعضای هیئت علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان تألیف شده و برای دانشجویان رشته های رایانه و فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل استفاده است.


بر اساس این گزارش، این کتاب مبتنی بر خوشه بندی در شش فصل و مشتمل بر 160 صفحه شامل مقدمه ای بر شبکه های سنسور، کاربردها، معماری و ساختار، خوشه بندی، مسیریابی و شبیه سازی است.

این کتاب سعی کرده در چند فصل مفید اطلاعات دقیق و مناسبی را در اختیار محققان قرار دهد.

فصل اول این کتاب به مقدمات اساسی در خصوص شبکه های سنسور بیسیم پرداخته و در فصل دوم بسیاری از کاربردهای گسترده این شبکه ها در یک دسته بندی بیان شده و در فصل سوم معماری و ساختار عملکرد این شبکه ها مورد توجه قرار گرفته است.

خوشه بندی به عنوان یکی از ساختارهای بسیار عالی در معماری شبکه های سنسور بیسیم و تکنیکهای طبقه بندی آن و اهداف و الگوریتم های این معماری در فصل چهارم تشریح شده است.

انواع دسته بندی پروتکلهای مسیریابی نیز در فصل پنجم بیان شده است.

به منظور مدل سازی این شبکه ها در یک فضای مجازی نیز شبیه سازی یکی از پروتکلهای مهم در شبکه های سنسور بیسیم تشریح شده است.

این کتاب حاصل سه سال پژوهش در موضوع شبکه های سنسور بیسیم است.

شبکه های سنسور بیسیم به علت کاربردهای گسترده در صنعت، کشاورزی، پزشکی، نظارت محیطی و نظامی مورد توجه هستند و در آینده ای نزدیک به طور گسترده در دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های خاص این شبکه ها از قبیل قابلیت خودسازماندهی در محیط و ارزانی آنها راز گسترش شتابان این شبکه ها است و اکنون تعداد بسیاری از مراکز پژوهشی دنیا ودانشگاهها بر روی چالشهای آن به مطالعه و تحقیق می پردازند.

محمد مهدی شیرمحمدی شبکه سنسور بیسیم

گفتني است تاليف کتاب شیوه ارائه مطالب علمی و فني و خدمات در شهر الکترونيک هم از ديگر آثار اين نويسندگان است.


اين کتابها از طريق انتشارات دانشجو همدان قابل دسترس است

تلفن انتشارات دانشجو 8378010-0811

http://up98.org/upload/server1/01/t/8ymjip15s3f20vwuu96.jpg

 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
درباره وبلاگ
این وبلاگ شخصی حاوی اخبار و يادداشت های محمد مهدی شیرمحمدی درباره شهر همدان، فناوری اطلاعات، شهر الکترونیک و پارك علم و فناوري است. این وبلاگ سعی دارد با انتشار یادداشت، تحلیل و نقد سهم کوچکی در توسعه همدان و ارتقای سطح فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته باشد.

 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM